Försäljning

Myyntipalvelu, Sales, Försäljning

Kundtjänst, försäljningsteam
Telefon: 020 554 554
E-postadress: niemi@niemi.fi

Pia Sund

Betjäningschef
Telefon: 040 725 0214
E-postadress: pia.sund@niemi.fi

Helsingfors

Juha Tuominen

Affärschef, Niemi® Företagstjänster
Telefon: 041 504 9060
E-postadress: juha.tuominen@niemi.fi

Jukka Aarnio

Nyckelkundchef, återvinning
Telefon: 040 750 7390
E-postadress: jukka.aarnio@niemi.fi

Esko Niini

Nyckelkundchef
Telefon: 050 598 4836
E-postadress: esko.niini@niemi.fi

Timo Pennanen

Nyckelkundchef
Telefon: 0400 380 811
E-postadress: timo.pennanen@niemi.fi

Nico Weckström

Nyckelkundchef
Telefon: 040 670 1464
E-postadress: nico.weckstrom@niemi.fi

Jarmo Halonen

Representant
Telefon: 040 528 0221
E-postadress: jarmo.halonen@niemi.fi

Joonas Mäki

Representant
Telefon: 040 585 2711
E-postadress: joonas.maki@niemi.fi

Timo Salonen

Representant
Telefon: 0400 449 926
E-postadress: timo.salonen@niemi.fi

Jani Somero

Representant
Telefon: 040 828 3931
E-postadress: jani.somero@niemi.fi

Antti Viitanen

Kundrådgivare
Telefon: 040 701 0476
E-postadress: antti.viitanen@niemi.fi

NIEMI® Logistiktjänster

Tommi Touru

Betjäningschef
Telefon: 045 652 3061
E-postadress: tommi.touru@niemi.fi

Rene Pousar

Nyckelkundchef
Telefon: 0400 851 900
E-postadress: rene.pousar@niemi.fi

Jarmo Koivula

Projektchef
Telefon: 040 575 8549
E-postadress: jarmo.koivula@niemi.fi

Iikka Juurinen

Representant
Telefon: 040 647 4541
E-postadress: iikka.juurinen@niemi.fi

Matti Heltimoinen

Byggnadsplatslogistikförsäljning
Telefon: 0400 137 624

Evenemangstjänster - NIEMI® Expo

Sanna Sivén

Nyckelkundchef
Telefon: 050 518 2250
E-postadress: sanna.siven@niemi.fi

Internationella tjänster - NIEMI® WORLD

Charles Gray

Head of International Partner Relations
Telefon: +358 400 265 245
E-postadress: charles.gray@niemi.fi

Arne Gockel

Sales Coordinator, Europe
Telefon: +358 40 643 2169
E-postadress: arne.gockel@niemi.fi

Produktion

Ville Juvonen

Produktionsdirektör
Telefon: 040 549 0027
E-postadress: ville.juvonen@niemi.fi

Aki Tuominen

Produktionschef
Telefon: 040 183 6127
E-postadress: aki.tuominen@niemi.fi

Joel Tiusanen

Transportmateriel- och säkerhetschef
Telefon: 040 713 5249
E-postadress: joel.tiusanen@niemi.fi

Lager

Tomi Salonoja

Logistikchef
Telefon: 050 566 4711
E-postadress: tomi.salonoja@niemi.fi

Jyväskylä

Mikko Korri

Tillförordnad regionchef
Telefon: 040 635 3660
E-postadress: mikko.korri@niemi.fi

Ilari Tuomaala

Nyckelkundchef
Telefon: 040 163 9312
E-postadress: ilari.tuomaala@niemi.fi

Sami Lindroos

Representant
Telefon: 040 176 0289
E-postadress: sami.lindroos@niemi.fi

Kuopio

Petteri Sorjonen

Regionchef
Telefon: 0400 583 150

Tuomas Kokkola

Representant
Telefon: 040 707 2038
E-postadress: tuomas.kokkola@niemi.fi

Lahtis

Juha Ahvenainen

Regionchef
Telefon: 050 559 3332
E-postadress: juha.ahvenainen@niemi.fi

Maija Laine

Nyckelkundchef
Telefon: 050 569 1586
E-postadress: maija.laine@niemi.fi

Janne Laraste

Representant
Telefon: 040 620 8430
E-postadress: janne.laraste@niemi.fi

Uleåborg

Kim Kaijalainen

Regionchef
Telefon: 040 759 0813
E-postadress: kim.kaijalainen@niemi.fi

Ville Tirkkonen

Telefon: 040 661 5508
E-postadress: ville.tirkkonen@niemi.fi

Tammerfors

Niko Hietanen

Regionchef
Telefon: 040 170 3184
E-postadress: niko.hietanen@niemi.fi

Jukka Honkonen

Representant
Telefon: 0400 781 643
E-postadress: jukka.honkonen@niemi.fi

Olli-Pekka Rajala

Representant
Telefon: 0400 166 652

Åbo

Teemu Jalo

Regionchef
Telefon: 040 161 9226
E-postadress: teemu.jalo@niemi.fi

Tommi Paasovaara

Nyckelkundchef
Telefon: 0400 866 224

Sami Airio

Representant
Telefon: 0400 267 670
E-postadress: sami.airio@niemi.fi

Ekonomi, informationsteknologi och kvalitet

Teemu Naatula

Chief Financial Officer och informationsteknologidirektör
Telefon: 050 386 2268
E-postadress: teemu.naatula@niemi.fi

Inka Kaukiainen

Informationsteknologi- och kvalitetchef
Telefon: 040 197 7654
E-postadress: inka.kaukiainen@niemi.fi

Personaltjänster

Päivi Tervapalo

Personaldirektör
Telefon: 040 124 0023
E-postadress: paivi.tervapalo@niemi.fi

Laura Havana

Lönteamförman
Telefon: 040 679 1631
E-postadress: laura.havana@niemi.fi

Marknadsföring

Marjo Kuukasjärvi

Marknadsföringskoordinator
Telefon: 050 431 2362

Sari Niemi

Chefsassistent, kommunikationskoordinator
Telefon: 040 500 9023
E-postadress: sari.niemi@niemi.fi

Ledning

Ilpo Niemi

Verkställande direktör
Telefon: 040 556 6852
E-postadress: ilpo.niemi@niemi.fi

Juha Niemi

Direktör för kundrelationer
Telefon: 0400 402 307
E-postadress: juha.niemi@niemi.fi

Kai Niemi

Styrelseordförande
Telefon: 0400 456 989
E-postadress: kai.niemi@niemi.fi

Esa Niemi

Direktör
Telefon: 0400 452 400
E-postadress: esa.niemi@niemi.fi

Mikko Helvelahti

Direktör för återvinningstjänster, vice verkställande direktör
Telefon: 040 767 8532

Ville Juvonen

Produktionsdirektör
Telefon: 040 549 0027
E-postadress: ville.juvonen@niemi.fi

Teemu Naatula

Ekonomi- och informationsteknologidirektör
Telefon: 050 386 2268
E-postadress: teemu.naatula@niemi.fi

Päivi Tervapalo

Personaldirektör
Telefon: 040 124 0023
E-postadress: paivi.tervapalo@niemi.fi

Sari Niemi

Chefsassistent, kommunikationskoordinator
Telefon: 040 500 9023
E-postadress: sari.niemi@niemi.fi

Styrelsen

Kai Niemi

Styrelseordförande
Telefon: 0400 456 989
E-postadress: kai.niemi@niemi.fi

Ilpo Niemi

Styrelseledamot
Telefon: 040 556 6852
E-postadress: ilpo.niemi@niemi.fi

Juha Niemi

Styrelseledamot
Telefon: 0400 402 307
E-postadress: juha.niemi@niemi.fi

Telefonsamtalsavgifter när du ringer till ett 020-företagsnummer:
Från fast telefonnätsanslutning 8,35 cent/samtal + 7,02 cent/min.
Från mobilnätsanslutning 8,35 cent/samtal + 17,17 cent/min.


Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä
Den här webbplatsen använder kakor (cookies) för statistik och sökfunktion.
Stänga

Kakor (”cookies”)

För att få den här webbplatsen att fungera ordentligt skickar vi ibland små filer till din dator. Dessa filer kallas kakor eller ”cookies”. De flesta större webbplatser gör på samma sätt.

1. Vad är kakor?

Kakorna är små textfiler som sparas på din dator, telefon eller surfplatta när du besöker webbplatsen. Kakorna hjälper webbplatsen att komma ihåg dina inställningar (t.ex. användarnamn, språk, textstorlek och andra förhandsval) under en viss tid. Tanken är att du inte ska behöva göra om inställningarna varje gång du går in på webbplatsen eller bläddrar mellan olika sidor.

2. Hur använder vi kakorna?

På flera av våra sidor används kakor för att komma ihåg dina inställningar (t.ex. användarnamn, språk, textstorlek och andra förhandsval.)

Vissa videoklipp på webbplatsen använder också kakor för att samla in anonym statistik om hur du hittade dit och vilka videoklipp du har sett.

Kakorna är inte helt nödvändiga för att webbplatsen ska fungera, men de gör det lättare för dig att söka information. Du kan ta bort eller blockera kakorna, men i så fall får du vara beredd på att webbplatsen inte fungerar optimalt.

Kakorna används inte för att identifiera dig som person och de insamlade uppgifterna står helt under vår kontroll. Kakorna används bara i de syften som nämns här.

3. Hur du kan kontrollera kakorna

Du kan kontrollera och radera kakor precis som du vill. Läs mer på aboutcookies.org. Du kan ta bort alla kakor som finns på din dator och du kan ställa in webbläsaren så att den inte tar emot några kakor. I så fall måste du eventuellt göra om vissa inställningar varje gång du går in på en webbplats och vissa tjänster och funktioner kanske inte fungerar.

Stänga