Myyntipalvelu

Myyntipalvelu, Sales, Försäljning

Asiakaspalvelu, myyntitiimi
Puhelin: 020 554 554
Sähköpostiosoite: niemi@niemi.fi

Minna Pajari

Palvelupäällikkö, myyntitiimin esimies
Puhelin: 040 708 0048
Sähköpostiosoite: minna.pajari@niemi.fi

Helsinki

Juha Tuominen

Liiketoimintapäällikkö, Niemi® Yrityspalvelut
Puhelin: 041 504 9060
Sähköpostiosoite: juha.tuominen@niemi.fi

Jukka Aarnio

Avainasiakaspäällikkö, kierrätys
Puhelin: 040 750 7390
Sähköpostiosoite: jukka.aarnio@niemi.fi

Ronny Forssell

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 040 647 4541
Sähköpostiosoite: ronny.forssell@niemi.fi

Timo Pennanen

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 0400 380 811
Sähköpostiosoite: timo.pennanen@niemi.fi

Nico Weckström

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 040 670 1464
Sähköpostiosoite: nico.weckstrom@niemi.fi

Jarmo Halonen

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 528 0221
Sähköpostiosoite: jarmo.halonen@niemi.fi

Jukka Keskisaari

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 713 5257
Sähköpostiosoite: jukka.keskisaari@niemi.fi

Joonas Mäki

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 585 2711
Sähköpostiosoite: joonas.maki@niemi.fi

Esko Niini

Myyntiedustaja
Puhelin: 050 598 4836
Sähköpostiosoite: esko.niini@niemi.fi

Timo Salonen

Myyntiedustaja
Puhelin: 0400 449 926
Sähköpostiosoite: timo.salonen@niemi.fi

Jani Somero

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 828 3931
Sähköpostiosoite: jani.somero@niemi.fi

Antti Viitanen

Palveluneuvoja
Puhelin: 040 701 0476
Sähköpostiosoite: antti.viitanen@niemi.fi

NIEMI® Logistiikkapalvelut

Pasi Takki

Liiketoimintapäällikkö
Puhelin: 0400 358 579
Sähköpostiosoite: pasi.takki@niemi.fi

Tommi Touru

Palvelupäällikkö, suurasiakkuudet
Puhelin: 045 652 3061
Sähköpostiosoite: tommi.touru@niemi.fi

Pirkka Ervelius

Työmaalogistiikkamyynti
Puhelin: 040 575 8549
Sähköpostiosoite: pirkka.ervelius@niemi.fi

Matti Heltimoinen

Työmaalogistiikkamyynti
Puhelin: 0400 137 624
Sähköpostiosoite: matti.heltimoinen@niemi.fi

Tapahtumapalvelut - NIEMI® Expo

Joonas Tynninen

Päällikkö
Puhelin: 040 184 9321
Sähköpostiosoite: joonas.tynninen@niemi.fi

Ulkomaanpalvelut - NIEMI® World

Tuomo Rekola

Liiketoimintapäällikkö
Puhelin: +358 50 358 4146
Sähköpostiosoite: tuomo.rekola@niemi.fi

Charles Gray

Head of International Partner Relations
Puhelin: +358 400 265 245
Sähköpostiosoite: charles.gray@niemi.fi

Elina Hyvönen

Move Coordinator, Europe
Puhelin: +358 40 524 4783
Sähköpostiosoite: elina.hyvonen@niemi.fi

Tuotanto

Ville Juvonen

Tuotantojohtaja
Puhelin: 040 549 0027
Sähköpostiosoite: ville.juvonen@niemi.fi

Aki Tuominen

Palvelupäällikkö, tuotannon suunnittelu ja toteutus
Puhelin: 040 183 6127
Sähköpostiosoite: aki.tuominen@niemi.fi

Varasto

Tomi Salonoja

Logistiikkapäällikkö
Puhelin: 050 566 4711
Sähköpostiosoite: tomi.salonoja@niemi.fi

Jyväskylä

Ilari Tuomaala

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 040 163 9312
Sähköpostiosoite: ilari.tuomaala@niemi.fi

Sami Lindroos

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 176 0289
Sähköpostiosoite: sami.lindroos@niemi.fi

Kuopio

Petteri Sorjonen

Aluepäällikkö
Puhelin: 0400 583 150
Sähköpostiosoite: petteri.sorjonen@niemi.fi

Jeremi Ignatius

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 707 2038
Sähköpostiosoite: jeremi.ignatius@niemi.fi

Lahti

Juha Ahvenainen

Aluepäällikkö
Puhelin: 050 559 3332
Sähköpostiosoite: juha.ahvenainen@niemi.fi

Maija Laine

Myyntiedustaja
Puhelin: 050 569 1586
Sähköpostiosoite: maija.laine@niemi.fi

Oulu

Kim Kaijalainen

Aluepäällikkö
Puhelin: 040 759 0813
Sähköpostiosoite: kim.kaijalainen@niemi.fi

Olli Mikkola

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 040 197 7658
Sähköpostiosoite: olli.mikkola@niemi.fi

Ville Tirkkonen

Myyntiedustaja
Puhelin: 040 661 5508
Sähköpostiosoite: ville.tirkkonen@niemi.fi

Tampere

Niko Hietanen

Aluepäällikkö
Puhelin: 040 170 3184
Sähköpostiosoite: niko.hietanen@niemi.fi

Jukka Honkonen

Myyntiedustaja
Puhelin: 0400 781 643
Sähköpostiosoite: jukka.honkonen@niemi.fi

Olli-Pekka Rajala

Myyntiedustaja
Puhelin: 0400 166 652
Sähköpostiosoite: olli-pekka.rajala@niemi.fi

Turku

Teemu Jalo

Aluepäällikkö
Puhelin: 040 161 9226
Sähköpostiosoite: teemu.jalo@niemi.fi

Tommi Paasovaara

Avainasiakaspäällikkö
Puhelin: 0400 866 224
Sähköpostiosoite: tommi.paasovaara@niemi.fi

Sami Airio

Myyntiedustaja
Puhelin: 0400 267 670
Sähköpostiosoite: sami.airio@niemi.fi

ICT ja laatu

Inka Kaukiainen

ICT- ja laatupäällikkö
Puhelin: 040 197 7654
Sähköpostiosoite: inka.kaukiainen@niemi.fi

Henkilöstöpalvelut

Päivi Tervapalo

Henkilöstöjohtaja
Puhelin: 040 124 0023
Sähköpostiosoite: paivi.tervapalo@niemi.fi

Laura Koistinen

Palkkatiimin esimies
Puhelin: 040 679 1631
Sähköpostiosoite: laura.koistinen@niemi.fi

Markkinointi

Marjo Kuukasjärvi

Markkinointikoordinaattori
Puhelin: 050 431 2362
Sähköpostiosoite: marjo.kuukasjarvi@niemi.fi

Sari Niemi

Viestintäkoordinaattori
Puhelin: 040 500 9023
Sähköpostiosoite: sari.niemi@niemi.fi

Johto

Ilpo Niemi

Toimitusjohtaja
Puhelin: 040 556 6852
Sähköpostiosoite: ilpo.niemi@niemi.fi

Juha Niemi

Asiakassuhdejohtaja
Puhelin: 0400 402 307
Sähköpostiosoite: juha.niemi@niemi.fi

Kai Niemi

Hallituksen puheenjohtaja
Puhelin: 0400 456 989
Sähköpostiosoite: kai.niemi@niemi.fi

Esa Niemi

Yhteiskuntasuhdejohtaja
Puhelin: 0400 452 400
Sähköpostiosoite: esa.niemi@niemi.fi

Mikko Helvelahti

Myyntijohtaja, Varatoimitusjohtaja
Puhelin: 040 767 8532
Sähköpostiosoite: mikko.helvelahti@niemi.fi

Ville Juvonen

Tuotantojohtaja
Puhelin: 040 549 0027
Sähköpostiosoite: ville.juvonen@niemi.fi

Päivi Tervapalo

Henkilöstöjohtaja
Puhelin: 040 124 0023
Sähköpostiosoite: paivi.tervapalo@niemi.fi

Mari Wuori

Johdon assistentti
Puhelin: 040 719 1732
Sähköpostiosoite: mari.wuori@niemi.fi

Hallitus

Kai Niemi

Hallituksen puheenjohtaja
Puhelin: 0400 456 989
Sähköpostiosoite: kai.niemi@niemi.fi

Ilpo Niemi

Hallituksen jäsen
Puhelin: 040 556 6852
Sähköpostiosoite: ilpo.niemi@niemi.fi

Juha Niemi

Hallituksen jäsen
Puhelin: 0400 402 307
Sähköpostiosoite: juha.niemi@niemi.fi

 

 

Puheluhinnat soitettaessa 020-alkuiseen yritysnumeroon:
Kiinteän puhelinverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 7,02 snt/min
Matkaviestinverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min


Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä
Tämä sivusto käyttää evästeitä sivuston käyttöä koskevien tietojen keräämiseksi. Kun käytät tätä sivustoa, hyväksyt evästeiden käytön.
Sulje

Evästekäytännöt

Tätä sivustoa käyttämällä hyväksyt, että voimme asettaa evästeitä tietokoneellesi tai mobiililaitteeseesi.

1. Mitä evästeet ovat?

Evästeet ovat pieniä datatiedostoja, jotka siirtyvät tietokoneellesi, kun otat yhteyden johonkin verkkosivustoon. Evästeet tallentuvat selaimen käyttämien tiedostojen yhteyteen.

Lisätietoa evästeistä saat sivulta www.aboutcookies.org.

2. Miksi evästeitä käytetään?

Evästeet tunnistavat tietokoneesi, kun tulet sivustolle uudelleen. Ne muistavat myös sivustolla aikaisemmin tekemäsi valinnat ja parantavat siten sivuston käyttökokemusta. Evästeiden avulla pystyy esimerkiksi tunnistamaan käyttäjän laitteet sekä mukauttamaan mahdollisia mainoksia sivuilla sekä mahdollisissa muissa palveluissa.

3. Mitä evästeitä käytetään?

Jotkin evästeet ovat sivustomme teknisen toiminnan ja käytön vuoksi välttämättömiä. Nämä evästeet eivät kerää käyttäjästä tietoa, jota voitaisiin hyödyntää markkinoinnissa tai muistamaan käyttäjän valitsemia sivustoja.

Suorituskykyä mittaavat evästeemme keräävät tietoa siitä, miten käyttäjät käyttävät verkkosivujamme (esim. eniten käytetyt sivut, mahdolliset virheviestit). Nämä evästeet eivät kerää käyttäjistä tunnistettavia tietoja, vaan ne ovat anonyymejä ja niitä käytetään ainoastaan parantamaan nettisivujen toimivuutta.

Sivuilla olevat kolmansien osapuolten liitännäispalvelut (esim. mainokset, YouTube-videot, Google-tilastointi tai Facebook-liitännäiset) saattavat tallentaa käyttäjän tunnistamiseen käytettävää tietoa, mihin emme valitettavasti voi vaikuttaa. Jos haluat estää niitä seuraamasta liikkumistasi verkossa, voit kytkeä ns. kolmannen osapuolen evästeet pois käytöstä selaimesi asetuksista. Ohjeet löydät selaimesi ohjesivuilta.

Sivuillamme saattaa olla myös painikkeita, jotka helpottavat sisällön jakamista eri verkkoviestintäympäristöihin ja sosiaaliseen mediaan. Jos käytät näitä painikkeita, valitsemaltasi palvelulta voidaan asettaa eväste päätelaitteellesi. Nämä evästeet eivät ole hallinnassamme. Lisätietoja kolmannen osapuolen evästeiden käytöstä saat kyseisen osapuolen verkkosivulta.

4. Evästeiden hallinta ja estäminen

Jos et halua vastaanottaa evästeitä, voit muuttaa Internet-selaimesi asetuksia niin, että saat ilmoituksen aina kun evästeitä ollaan lähettämässä tietokoneellesi. Vaihtoehtoisesti voit estää evästeiden käytön kokonaan. Evästeiden käyttöä voi rajoittaa tai sen voi estää Internet-selaimen kautta (katso tarkemmat tiedot selaimen ohjeista).

Jos estät evästeiden tallennuksen tai poistat ne käytöstä, jotkin verkkosivujemme toiminnoista eivät välttämättä toimi oikein.

Sulje